30.10.2008

Приєднуйтесь до Суспільного тижня

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Маємо честь і велику приємність запросити Вас до участі у Суспільному тижні в м. Києві, з 1 по 5 листопада 2008 року: «На шляху до солідарності українського суспільства».


Базуючись на столітній традиції подібних подій у світі, Суспільний тиждень покликаний:

· привернути увагу до суспільних проблем, викликаних браком солідарності;

· показати можливості та переваги солідарних дій.


Тиждень 2008 року присвячений темі солідарності. Ми переконані, що саме брак солідарності суспільства лежить в основі перманентної кризи в державі. Під час Тижня ми пропонуємо замислитися, як повернути солідарності силу цінності та чесноти, необхідної для справедливого і мирного публічного життя. Ми також даємо нагоду для практичної солідарної акції. Для християн покликання до солідарності випливає з віри, але чи видно це у нашому щоденному житті? Як практикують солідарність юдеї та мусульмани? Що потрібно для солідарності українців? Як пов’язані милосердя і солідарність? Чи є межі солідарності? Як можна виявляти солідарність на щодень: у місці праці, з хворими, ув’язненими, покинутими?


Суспільний тиждень проходитиме під патронатом та за особистої участі Блаженнішого Любомира (Гузара), Патріарха УГКЦ.


Концепція Суспільного тижня

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Тиждень 2008 року присвячений темі солідарності. Ми переконані, що саме брак солідарності суспільства лежить в основі перманентної кризи в державі. Під час Тижня ми пропонуємо замислитися, як повернути солідарності силу цінності та чесноти, необхідної для справедливого і мирного публічного життя.




1. )Загальний аналіз ситуації в країні засвідчує реальність серйозних небезпек. Низькі показники у світових рейтингах (якості життя, передбачуваності, розвитку) відображають тенденцію стрімкого соціального розшарування та поділу на «забезпечених» та «незабезпечених», на тих, хто «має вплив» та на тих, хто не має навіть голосу. Цей поділ стає сприятливим грунтом як для зовнішніх та і внутрішніх конфліктів.


2) Виразний брак суспільної солідарності – як соціальної цінності та як особистої чесноти – та неадекватність політики тотального замовчування або інструментального нагнітання соціальних проблем – основні проблеми, звернути увагу на які покликаний проект.


3) Ефективність суспільного тижня як способу активізації громадянського суспільства підтверджена столітньою традицією проведення таких заходів у Європі та світі. Показники високої суспільної довіри до Церкви та релігійне (християнське) коріння цього проекту дозволяє Українській Греко-Католицькій Церкві запропонувати форму Суспільного тижня як найбільш адекватну для українського суспільства. Внутрішня відкритість та інноваційність цього проекту сприятимуть налагодженню каналів суспільного діалогу.


4) Мета тижня:

· Зміцнити потребу у солідарності та її розуміння

· привернути увагу до проблем вразливих груп: літніх, сиріт, неповносправних та ув’язнених

· виразити підтримку та навчитися на досвіді тих, хто на щодень розв’язує соціальні питання

· стимулювати проведення досліджень, дискусій та дій, як індивідуальних так груп, організацій та держави


5) Основні завдання:

· привернути увагу до соціальних проблем

· викликати чутливість та чуйність до потреб інших

· поширити знання та розуміння можливостей вирішення

· підтримати ентузіазм та надихнути людей зауважувати, думати, діяти, дарувати

· надати основи тренінгу, поради та інформації та допомоги для заангажованих

· надихнути місцеві спільноти до соліданої дії

· підтримати потребу змін державної політики

· показати як працюють соціальні організації

· показати переваги об’єднаних дій, навчити бачити проблеми та розв’язувати

позитивний та практичний спосіб


6) Цільова аудиторія Супільного тижня:

· Релігійні громади та товариства УГКЦ;

· Суспільно-орієнтовані організації, громади та товариства faith-based та арелігійні;

· Особи, що мають вплив прийняття/зміну державної політики;

· Суспільство в цілому.


7) Ефективність цього проекту залежить від активності:

· кожного віруючого УГКЦ, інших конфесій та релігій

· кожного зацікавленого у вираженні соціальної взаємозалежності

· громад та організацій,

· публічного висвітлення у медіа та зацікавлення темою та проектом


8) Основні способи активно приєднатися до акції:

· участь у поїздках

· участь у обговоренні

· матеріальна допомога для відвідуваних осіб, зокрема памперси для дорослих, цукерки, книжки тощо


9) Форма Суспільного тижня передбачає щорічну повторюванність з новою темою та новими учаниками. Дальша мета – стати традиційним публічним форумом для обговорення проблем суспільства та пошуку розв’язок з врахуванням християнських, релігійних та загально-людських вартостей.


10) Основні акції у Києві:


Пропоновані заходи та нагоди сприяють солідарності та допомогають людямї.

1) Божествена Літургія, ключовий елемент – проповідь Блаженнішого Любомира (Гузара) про солідарність. (Неділя, 2.11.2008, 11.00, вул. Микільсько-Слобідська, 5, ст. метро Лівобережна).


2) Акція солідарності – візити: Тюрма; Дитячий будинок; Будинок літніх; Будинок неповносправних.. (Виїзд у неділя, 2.11.2008, 11.000, вул. Микільсько-Слобідська, 5, ст. метро Лівобережна).


3) Публічний діалог та дебати у прямому ефірі щодо конфліктуючих прав і свобод на підставі священних текстів: «Чи можливо суспільство без тюрми, дитячих будинків, будинів літніх та неповностправних?» - Любомир (Гузар), глава УГКЦ; Реббі Яків Довб Блайх, голова об’єднання юдеїв України; головний муфтій України Тамім Ахмед. (Понеділок, 3.11.2008 час і місце уточнюються).


4) Презентація збірника соціально-зорієнтованих документів УГКЦ: 1989 – 2008 та відкрита лекція Блаженнішого Любомира (Гузара), глави УГКЦ. (Вівторок, 4.11.2008, вул. Інститутська 1, «Кінопалац»).


Повернутися на головну сторінку