31.10.2009

«Розповсюдження грипу не є причиною для зниження інтенсивності молитовного життя віруючих»: Глава УГКЦ

«Хто відчуває, що занедужав повинен утриматися від відвідування храму. Хто здоровий – має, вживши всіх необхідних захисних заходів, прийти і спільно із своєю парафією молитися за здоров’я і полегшення страждань тих, хто занедужав», – сказав у коментарі для Департаменту інформації Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, відповідаючи на заклики місцевих чи центральних органів влади щодо обмеження проведення богослужінь у зв'язку з епідемією грипу.

При цьому Предстоятель УГКЦ пояснив, що, попри існуючі випадки нездужання, не потрібно впадати у паніку. «Хоча при цьому не можна легковажити доступними засобами захисту себе і оточуючих», – наголосив Глава Церкви. Зокрема, у храмі, біля ікони чи хреста, до яких прикладаються вірні, потрібно використовувати зволожену відповідним розчином хустинку. Натомість перед Святим Причастям священик повинен повчити людей про правила приймання Євхаристії.

«Представники влади, просячи нас скоротити, чи скасувати богослужіння, не повелися правильно, адже розповсюдження грипу не є причиною для зниження інтенсивності молитовного життя віруючих людей. В історії Церкви маємо багато випадків, коли у складних екологічних, епідеміологічних чи політичних ситуаціях, люди саме у храмі знаходили розраду, підтримку і охорону», – сказав Блаженніший Любомир.

Пригадуємо, що, зважаючи на важливість молитви у складній епідеміологічній ситуації, Глава УГКЦ у своєму закликові до молитви за недужих і терплячих написав: «Це велике випробовування, яке Господь Бог посилає на наш народ. З однієї сторони нам треба вживати всіх засобів, щоб не впасти жертвою цієї епідемії, а з другої сторони, так як це бувало упродовж історії при таких нагодах, усильно молитися, щоб Господь Бог відвернув це лихо від нашого народу, якщо така Його воля».

Попри паніку пов’язану з грипом Суспільний тиждень відбудеться

«Суспільний тиждень 2009» відбудеться незважаючи на паніку пов’язану з грипом. Про це сьогодні повідомила прес-служба Київської Архиєпархії УГКЦ. Відкриття Тижня розпочнеться в суботу о 15:00 в стінах Києво-Могилянської Академії.
«Сьогодні Україна переживає нелегкий період, але як члени Церкви ми довіряємо Богові. В цей час Церква не може стояти осторонь суспільства. Ми плануємо обговорити наші найгостріші проблеми, в тому числі і питання грипу». – заявив організатор заходів о.-д. Ігор Шабан.
Після відкриття відбудеться конференція присвячена церковним сподвижникам примирення митрополиту Андрею Шептицькому та патріарху Йосифу Сліпому. Одну із доповідей прочитає ректор Дрогобицької духовної семінарії о. Мирон Бендик. «Я приїхав сюди із Дрогобича. Думаю паніка, яка панує в суспільстві є неадекватною щодо серйозності ситуації. Сподіваюся, кияни мають добре почуття гумору».
В УГКЦ має довгу традицію апелювання до суспільних проблем. Засновником Суспільного тижня в Україні є митрополит Андрей Шептицький. У Києві Суспільний тиждень пройде вже вдруге. Вчора очільник УГКЦ Блаженніший Любомир закликав до молитви за недужих.

Заклик Блаженнішого Любомира до молитви за недужих і терплячих

Дорогі у Христі!

Навідала нас епідемія грипу, яка вже від деякого часу поширюється в різних країнах світу. Вже зареєстровано кілька десятків жертв цього грипу. Це велике випробовування, яке Господь Бог посилає на наш народ. З одної сторони нам треба вживати всіх засобів, щоб не впасти жертвою цієї епідемії, а з другої сторони, так як це бувало упродовж історії при таких нагодах, усильно молитися, щоб Господь Бог відвернув це лихо від нашого народу, якщо така Його воля. Висловлюю сердечне співчуття родинам тих, які вже потерпіли і ще раз дуже усердно прохаю Вас молитвою і спільними зусиллями протистояти загрозі. Молімося, дорогі в Христі:

«Господи, Боже наш, Ти послав у світ Свого Сина, щоб він обтяжив Себе нашими стражданнями і ніс на Собі наші хвороби, чинив добро і зцілював усіх. З покорою Тебе просимо: поблагослови цих хворих людей, дай їм тілесну силу, міцного Духа і терпеливості у хворобі. Поверни їм повноту здоров’я, щоб вони подолали свою слабкість і, підтримані Твоєю допомогою, втішалися тривалим здоров’ям, і з радістю прославляли Тебе в спільноті вірних в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа завжди, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь!»

+ Любомир

Ярослава Музиченко: Миру — хоч на тиждень

ІІІ Суспільний тиждень Української греко–католицької церкви цього року відбувається за підтримки Національного університету «Києво–Могилянська академія» і має назву «Примирення як дар Божий». Упродовж кількох днів його учасники (а ними можуть стати всі охочі) на конференціях і презентаціях, під час відвідин сиротинців, будинків для людей поважного віку, інтернатів для інвалідів чи в’язниці дізнаватимуться більше про стан миру — між заможними і вбогими, здоровими і в чомусь не повносправними, між «катами і жертвами» тоталітарного режиму, між різними народами. А також учитимуться, як плекати мир і дарувати його іншим.

«Церква — це щось набагато більше, ніж «прийти і поставити свічку. Це також те, що відбувається під натхненням молитви, — пояснює референт із соціальних питань УГКЦ отець Андрій Нагірняк. — Соціальне служіння — це практична реалізація мети церкви, якою є проповідь доброї новини про Царство Небесне. Практичний вимір любові й віри має виявлятися різним чином — у соціальній відповідальності стосовно потребуючих, на рівні побутовому, життя в сім’ї, взаємодопомоги у маленькій громаді й на рівні держави».

Минулорічний Суспільний тиждень було присвячено темі солідарності, і він відбувався у трьох містах України. Цього разу географічні межі тижня розширилися: окрім Києва, презентації соціальних проектів Церкви пройдуть в Одесі, Донецьку, Харкові, Кіровограді й Луцьку. За традицією, Тиждень відбувається в листопаді й присвячений пам’яті митрополита Андрея Шептицького (1 листопада — день його упокоєння). Адже перший Суспільний тиждень в Україні був започаткований владикою Андреєм у 1939 році. Цьогорічний захід розпочнеться конференцією на честь наставників примирення і соціальної відповідальності — у владик Андрея Шептицького і Йосипа Сліпого. У ній візьмуть участь також представники юдейської спільноти й Інституту юдаїки, один із головних рабинів України Яків дов Блайх. Шептицький багато допомагав євреям ще до війни, співпрацював з православними.

«Минулого року ми започаткували цікаву екуменічну практику, — розповідає організатор цьогорічного Тижня — голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами, доктор екуменічного богослов’я Ігор Шабан. — Учасники поділилися на групи і цілий день їздили, дивилися, переймали досвід: відвідали римо–католицький Карітас, протестантський реабілітаційний центр для людей, які перебували у в’язницях, комплекс УПЦ МП на Харківському масиві в Києві. На цей раз, 4 листопада, ми відвідаємо чотири точки соціального служіння різних конфесій. Диякон Андрій Віденко радо зголосився представити нам соціальні проекти УПЦ МП. Також їдемо до протестантської спільноти, яка провадить у містечку Вишневому «Отчий дім» для дітей вулиці, а також до лютеранської спільноти. Потім усіх запросимо до Василіанського храму УГКЦ на Львівській площі, де представимо проекти УГКЦ». Це, зокрема, праця «Карітас—Дрогобич», що працює з залежними людьми, центр звільнення від алкогольної залежності на Івано–Франківщині, пасторально–місійний відділ з питань мігрантів, Центр мирянського лідерства Українського католицького університету.

Акції минулорічного суспільного тижня насправді не були «одноразовими». Організатори запропонували учасникам відвідати ті соціальні заклади (сиротинці, будинки для старих, в’язниці), які впродовж року відвідують волонтери і священики греко–католицької церкви. Просто під час суспільного тижня це вдалося підкреслити, розкрити для широкої громадськості, для представників інших християнських спільнот. Для багатьох стало відкриттям, що УГКЦ чимало робить у різних ділянках суспільного буття, адже про це майже не говориться. А така інформація є дуже важливою, бо змінює свідомість членів церкви.

УКРАЇНА МОЛОДА

Попри паніку пов’язану з грипом Суспільний тиждень відбудеться

«Суспільний тиждень 2009» відбудеться незважаючи на паніку пов’язану з грипом. Про це сьогодні повідомила прес-служба Київської Архиєпархії УГКЦ. Відкриття Тижня розпочнеться в суботу о 15:00 в стінах Києво-Могилянської Академії.

«Сьогодні Україна переживає нелегкий період, але як члени Церкви ми довіряємо Богові. В цей час Церква не може стояти осторонь суспільства. Ми плануємо обговорити наші найгостріші проблеми, в тому числі і питання грипу». – заявив організатор заходів о.-д. Ігор Шабан.

Після відкриття відбудеться конференція присвячена церковним сподвижникам примирення митрополиту Андрею Шептицькому та патріарху Йосифу Сліпому. Одну із доповідей прочитає ректор Дрогобицької духовної семінарії о. Мирон Бендик. «Я приїхав сюди із Дрогобича. Думаю паніка, яка панує в суспільстві є неадекватною щодо серйозності ситуації».

В УГКЦ має довгу традицію апелювання до суспільних проблем. Засновником Суспільного тижня в Україні є митрополит Андрей Шептицький. У Києві Суспільний тиждень пройде вже вдруге. Вчора очільник УГКЦ Блаженніший Любомир закликав до молитви за недужих.

Блаженніший Любомир Гузар про Суспільний тиждень УГКЦ

«Ціллю проведення Суспільного тижня є бажання звернути увагу вірних на соціальні вартості. Ми живемо з дня на день, біжимо, від ранку до ночі зайняті різними справами, і немає у нас часу подумати про інших людей. Такий тиждень повинен нас призупинити для призадуми», – для Департаменту інформації сказав Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ.

За словами Предстоятеля УГКЦ, цього року ми повинні застановитися над тим, що у практичному житті означає примирення, яке є даром Божим (гасло Суспільного тижня 2009: «Примирення як дар Божий»), що я та інші люди повинні робити, щоб цей дар Божий використати і з Ним співпрацювати.

Суспільний тиждень УГКЦ покликаний привернути увагу до проблем освіти та науки, потреб неповносправних та ув'язнених, сиріт, підтримати тих, хто на щодень розв'язує соціальні питання та навчитися на їхньому досвіді. «Цей Суспільний тиждень повинен стати одним із елементів розвитку громадянського суспільства. Адже суспільство громадян – це спільнота не байдужих один до одного людей, які живуть і думають про громаду, а не тільки про себе», – сказав Глава УГКЦ.

Як ми раніше повідомляли, від 31 жовтня до 6 листопада у Києві, вдруге після відновлення Незалежності України, буде проведено Суспільний тиждень УГКЦ. Тема цьогорічного тижня: «Примирення як дар Божий». В Україні ще за Митрополита Андрея (Шептицького) проводилися Суспільні тижні, але вони були перервані через війни та через те, що УГКЦ була знищена совєтським режимом.

Організатори запрошують усіх небайдужих долучитися до Суспільного тижня УГКЦ. Програму тижня знайдете на нашій веб-сторінці.

Департамент інформації УГКЦ