25.11.2008

Суспільний тиждень у Донецьку


14 листопада 2008 року, об 11.00, у м. Донецьку, в конференц-залі ВБФ «Наш дім - Україна» (проспект Богдана Хмельницького, 40), було проведено конференцію на тему: «Солідарність Церков, релігійних організацій та громадських соціальних і благодійних структур у сфері надання соціальних послуг незахищеним верствам суспільства». Захід відбувся в рамках суспільного тижня УГКЦ «На шляху до солідарності українського суспільства».

Конференція була покликана через представників Церкви активізувати громадянське суспільство, створити відкритий суспільний діалог між всіма структурами, які мають вплив на розвиток соціальної політики в державі.

"Ми, учасники конференції, представники Церков, релігійних та благодійних, громадських організацій висловлюємо своє занепокоєння станом справ у державі і визначаємо, що саме брак солідарності суспільства лежить в основі перманентної кризи в Україні", – зазначили учасники конференції у своїй резолюції. Тому вони запропонували нагоду для осмислення та практикування солідарності як цінності та чесноти, яка є необхідною для справедливого і мирного публічного життя. "У нашому зверненні ми закликаємо лідерів християнських Церков України, релігійних, благодійних та громадських організацій шукати форми співпраці на благо всього суспільства. Особливим пріоритетом нашої співпраці слід відзначити діяльність, направлену на вразливі верстви українського суспільства", – читаємо у резолюції.

Довідка

1 – 5 листопада у Києві, 14 листопада у Донецьку, 25 – 26 листопада в Одесі, вперше після відновлення незалежності, проводиться Суспільний тиждень. Його мета – стати традиційним публічним форумом для обговорення проблем суспільства та пошуку розв’язок з врахуванням християнських, релігійних та загальнолюдських вартостей.

Інформація з Офіційного сайту УГКЦ
Департамент інформації УГКЦ

Повернутися на головну

06.11.2008

Молодіжний загальноцерковний табір в Яремчі


З 31 жовтня по 2 листопада в місті Яремче, що на Івано-Франківщині, відбувся "Молодіжний літній табір". Організаторами такого заходу виступила Патріарша Комісія У Справах Молоді УГКЦ. Очолив цей табір голова цієї комісії о.Йосиф МІЛЯН. На табір була запрошена свідома активна молодь з кожної Єпархії. Всього було зареєстровано більше 70-ти учасників. Найбільшу активність взяли західні єпархії, але також були представники з центральної, південної та східної України.

В межах програми, молоді було запропоновано опрацювати кілька документів, та висловити свої погляди та запитання стосовно них. Серед документів були: "На шляху до Емауса" - послання до молоді Синодальної комісії у справах молоді УГКЦ; Звернення до старших членів Української Греко-Католицької Церкви з нагоди завершення Патріаршого Собору "Молодь у Церкві третього тисячоліття"; Слово голови Патріаршої Комісії У Справах Молоді УГКЦ о.Йосифа МІЛЯНА; Звернення Блаженішого Любомира ГУЗАРА до молоді. Молодь ще раз показала, що вона жива, повна сили і бажання діяти.

Екскурсія на туристично-спортивно-розважальний комплекс "Буковель" справила море незабутніх і найприємніших вражень. У вільний час була прогулянка мальовничими місцями міста Яремче. Відвідини водоспаду залишили казкові, а для декого і "вологі" спогади про це місто.

Учасникам табору було запропоновано лекцію голови Комісії у Справах Душпастирства Здоров"я Стефан ДМИТРИШИН. Хід лекції показав, що молодь дуже не байдужа до тієї ситуації здоров"я нації, яка зараз є в державі. Навіть після закінчення лекції, можна було ще довго бачити дискусуючу молодь.
Релігійні, українські та національні пісні під гітару в продовж табору,хоч і не давали допізна спати, але піднімали настрій та гуртували всю молодь, і в цьому було видно могутність спільності молодих людей.

Гірка мить закінчення табору тривожила всіх , але думки про наступну співпрацю і скорі зустрічі гріли серця.На думку організаторів та учасників заходу все вдалося якнайкраще.

Джерело:
www.mkkae.ucoz.ua

03.11.2008

Репортаж із свята "В гостях в "Обнови"

В неділю 2 листопада в Києво-Могилянській Академії відбулося свято "В гостях в "Обнови", яке організували київські обновляни в рамках суспільного тижня УГКЦ. В гості до київських обновлян прибули обновляни із Львова, Тернополя, Івано-Франківська та Чернівців, а також представники молодіжних організацій Києва.

Крім представників молодіжних організацій в гості на свято завітали Голова ТУСК "Обнова" Іван Щурко, Голова молодіжної комісії київської архиєпархії УГКЦ о. Віталій Марцинюк, Голова комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами Ігор Шабан, Голова комісії УГКЦ "Справедливість і мир" Леся Коваленко, Голова комісії у справах мирян Юрій Підлісний, директор Релігійно-Інформаційної Сліжби України Тарас Антошевський та ін.

Свято розпочалося словом привітання о. Віталія Марцинюка, який висловив радість із присутності обновлян в Києві. "Сьогодні київська "Обнова" є дуже активною молодціжною організацією нашої архієпархії. Вона є тою площиною, яка об'єднує парохіяльні спільноти" - зазначив він.
о. Андрій Нагірняк, який є духівником київської "Обнови" наголосив на важливості поєднання в обновлянах професійної і релігійної обізнаності. "Я фізик за своєю першою освітою, тому з власного досвіду можу сказати , що віра і освіта не суперечливими поняттями. Для освіченої молодої людини віра має відігравати дуже важливу роль" - сказав він.
Голова Федерації "Обнова" Іван Щурко, підкреслив активність київських обновлян, попри невеликий вік цього осередку. Він зокрема сказав: "Протягом двох років, ми мали дуже мало інформації про вас. До того часу ваша діяльність була головно внутрішньою, та ви потребували цього часу для себе, щоб діяти назовні".
Після цього посипалися привітання обновлян-гостей, які цього разу вперше познайомились із київською "Обновою". А потім була мультимедійна презентація "Обнови-Київ", яка представляла щотижневі зустрічі, участь у реколекціях, прощах та благодійних заходах.
Другою і не менш цікавою частиною свята був виступ християнського гурту КАНА, який зібрався в Києві спеціально з цієї нагоди. "Ми дуже раді, що є тут серед Вас, адже хочемо в Вами молитися і співати для Бога" - кажуть музиканти. Християнська музика дуже сподобалась обновлянам, вони танцювали біля сцени, ділилися враженнями.
Після концерту був солодкий стіл і нагода поспілкуватися. Свято тривало довго і весело. Окремо в програмі були також заплановані банси (танці), але через пізну годину до них справа так і не дійшла. Проте, обновляни кажуть, що банси обов'язково будуть на наступному святі.

Про Суспільний тиждень у програмі "Шустер. Live"

3 листопада у Києві в рамках Суспільного тижня: "На шляху до солідарності українського суспільства", який проводить Українська Греко-Католицька Церква, о 19.30 на ТРК "Україна" у програмі "Шустер. Live" відбувся публічний діалог та дебати у прямому ефірі щодо прав і свобод у міжрелігійних та суспільних відносинах.


Участь у дебатах взяли представники трьох монотеїстичних релігій: Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, рабі Яків Дов Блайх, головний рабин Києва й України, та шейх Ахмед Тамім, голова Духовного управління мусульман України.

"Солідарність нам конечно потрібна, бо це є складова частина життя суспільства. Суспільство не може існувати, коли люди не звертають увагу одне на одного. Коли люди живуть для себе, тоді це велика трагедія. Щоб суспільство жило – потрібно солідарності. Це означає, що кожний має відчувати, що він потребує іншого і одночасно – що інші потребують мене, моєї допомоги", – зокрема сказав Блаженніший Любомир.


Крім головної теми учасники програми обговорили питання душевної рівноваги і спокою (не зважаючи на різні кризи), викладання у школах релігієзнавчих предметів, віротерпимості та екуменічного діалогу.


Джерело: Офіційний сайт Української Греко-Католицької Церкви



Репортаж із вечору памя'ті Андрея Шептицького

Перший день Суспільного тижня завершився Вечором пам'яті митрополита Андрея Шептицького, який підготували члени організації "Обнова-Київ". 

Вони зробили сучасну молодіжну інтепретацію життєвих поглядів митрополита Андрея. Презентація відбувалася у формі підготовки вистави про митрополита, в якій кожен із учасників мав своє бачення Шептицького. Перший учасник  рекомендував представити Шептицького насамперед, як мудрого пастиря, котрий в надзвичайно важких обставинах вмів прийняти правильне рішення. "Ключовими для митрополита Андрея завжди були мудрість та істина, яким він підпорядковував свої дії" - сказав обновлянин Клим Мирвода , який зіграв роль молодого інтелектуала захопленого мудрість владики Адрея.

Силу і стійкість митрополита відстоював інший герой, якого зіграв обновлянин Володимир Панат. "Я думаю, що ми маємо представити митрополита сильним, оскільки саме ця риса характеру визначила багато у його житті. Попри незгоду батька, він пішов у монастир, відмовився від слави і багатства, захищав цінність східного церковного обряду" - сказав він.

Обновлянка Іванка Брацюн зіграла роль людини, яка бачить митрполита найперше покірною і милосердною людиною. Вона згадала  благодійну діяльність Шептицького, його допомогу потребуючим. "Митрополит Андрей був дуже покірною і милосердною людиною. Усі ці справи він зробив, оскільки мав надзвичайно чуйне і добре серце"- зауважила героїня.

Обновляни представили митрополита також назвичайно активним. Дана Кушплер зіграла роль молодої людини, яка пропонує уявити Шептицього молодим і без бороди. "Маючи багато енергії і цікавих ідей  серед іншого він засновує товариство студентів-католиків "Обнова. Активність має стати для молоді ключовою рисою характеру Шептицького" - стверджує героїня.

Презентація завершилася розповіддю с. Романи, яка говорила про святість митрополита Андрея  і чуда, які стаються за його посередництвом. "У всіх своїх справах митрополит Андрей керувався насамперед Любов'ю" - каже вона.

Загалом обновляни намагалися наблизити Шептицького до сучасної молодої людини,  показати які саме риси зробили його великою людиною. Водночас метою презентації, було показати глибину особистості митрополита і неможливість для сучасних інтерпретаторів збагнути усю його велич і святість.

Після закінчення презентації присутні спільно помолилися за беатифікацію митрополита Андеря, після чого о. Андрій (Нагірняк) відслужив за Шептицьким панахиду.

Повернутися на головну

Чому ви нас так любите?

У неділю, 2 листопада, в рамках Суспільного тижня 2008 року, у Києві було проведено Акцію солідарності. Чотири групи вірних УГКЦ, які складалися з священиків, членів Федерації товариств «Обнова» з Києва, Чернівців, Івано-Франківська, Львова та Тернополя, членів мирянської організації «Матері в молитві», парафіян київських парафій УГКЦ, хорових колективів паралельно відвідали дитячий будинок, інтернат для неповносправних осіб, інтернат для людей похилого віку та ув’язнених у Лук’янівському СІЗО. 

У кожному з пунктів програма була однаковою: концерт, спілкування та роздавання подарунків. Частину дарунків було зібрано у парафіях УГКЦ, а частину купив оргкомітет. Найголовнішим серед пунктів програми, за словами організаторів, спілкування, яке має полягати у готовності вислухати. На завершення Акції солідарності учасники чотирьох груп повернулися до відправної точки: Патріаршого собору УГКЦ, де мали нагоду обмінятися враженнями від побаченого та обговорити можливі заходи на майбутнє задля виявлення постійної солідарності з потребуючими людьми. 

«Ви їдете до людей, везете дарунки і хочете з ними поспілкуватися. Поводьтеся так, щоб на завершення вашого там перебування в серцях, очах і устах тих людей, яких ви зустрінете, постало питання: Чому ви нас так любите? Думаю, що якщо ви відчуєте таку реакцію, то ваша подорож буде надзвичайно успішною», – сказав у своєму напутньому слові Блаженніший Любомир. 

Перед початком Акції солідарності у храмі Благовіщеня Пресвятої Богородиці Блаженніший Любомир відслужив Божественну Літургію та виголосив проповідь про потребу солідарності із потребуючими. «Ми хворіємо, старіємося, потрапляємо у різні обставини, у яких нам доводиться багато терпіти. І ми питаємо і за себе, і за інших: Чому це все? Чи не може Господь Бог це все направити?», – сказав у проповіді Предстоятель УГКЦ. На думку проповідника, ми достеменно, остаточно не знаємо, чому Господь допускає терпіння: «Ми знаємо, що терпіння є наслідком гріха. Тому передусім маємо старатися не грішити. Але також можемо припустити (на прикладі євангельської історії про сліпородженого, – авт.), що Господь Бог допускає, щоб були серед нас потребуючі, щоб нас навчати бути співчутливими і надавати їм допомогу». 

1 - 5 листопада у Києві Українська Греко-Католицька Церква проводить Суспільний тиждень. Його тема: "На шляху до солідарності українського суспільства". Сьогодні, 3 листопада, в рамках Суспільного тижня відбудеться публічний діалог та дебати у прямому ефірі щодо прав і свобод у міжрелігійних та суспільних відносинах. До участі у дебатах, які розпочнуться о 19.30 на ТРК «Україна» у програмі «Шустер. Live», запрошені Блаженніший Любомир, головний рабин Києва й України Яків Дов Блайх та голова Духовного управління мусульман України Ахмед Тамім.

Джерело: Офіційний сайт Української Греко-Католицької Церкви

Повернутися на головну сторінку